wtorek, 28 września 2010

Śmiertelne decyzje - Kathy ReichsWydawnictwo : RedHorse
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 490
Źródło: Biblioteczka własna


Dziewięcioletnia Emily Anne Toussaint ginie od kuli na ulicy Montrealu. W Północnej Karolinie bez śladu znika pewna nastolatka, a kilkaset kilometrów od jej domu zostają odnalezione fragmenty szkieletu, który mógł należeć do niej. Te dwa zgony ogromnie poruszają doktor Temperance Brennan, dla której domem są zarówno Stany Zjednoczone jak i Kanada, i popychają do śledztwa, które zawiedzie ją w głąb świata gangów motocyklowych.
Skazana na własne siły, zaczyna odkrywać i badać kulturę, gdzie zło częstokroć skrywa się pod niewinną maską.

Jak dla mnie najlepsza książka Kathy Reichs (z tych które do tej pory przeczytałam). Tym razem zostajemy wprowadzeni w świat gangów motocyklowych, które rządzą miastem. To środowisko ludzi bezwzględnych i okrutnych a dzięki autorce możemy poznać ich metody działania, i to w jaki sposób rozwiązują konflikty ze skłóconymi ze sobą gangami. 
Brennan Tempe nie potrafi chłodno podejść do nowej sprawy, nie potrafi obojętnie przejść obok śmierci niewinnej dziewczynki, która znalazła się o złej porze w złym miejscu. I tym razem oprócz pracy antropologa działa też jako śledczy w zespole. Ale życie to nie tylko praca i przypada jej  opieka nad nieco zbuntowanym ale bardzo sympatycznym siostrzeńcem, którego na nieszczęście cioci, pasją są motory. 
Książa jest naprawdę niezła i choć tym razem bardzo mało jest o samej pracy antropologa, to czyta się ją z dużą ciekawością i  zapartym tchem. 
Ocena: 5/6

3 komentarze:

 1. Tośka, dzięki za odwiedziny :) Jak ja mogłam takiego fajnego bloga o książkach przegapić :)? Dodałam adres do linków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No nie wiem jak ;)
  (żartuje oczywiście)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię K.Reich, czytałam kilka jej książek, ale tej nie. Na pewno to nadrobię.

  OdpowiedzUsuń