sobota, 2 października 2010

Romans wszechczasów - Joanna ChmielewskaWydawnictwo : Kobra Media
Rok wydania: 2010   
Liczba stron: 316
Źródło: Biblioteczka własna


Joanna uwielbia kłopoty i afery, wręcz sama je przyciąga do siebie jak magnes. I tak tym razem, trafia się jej zastępstwo za żonę, która chce trochę czasu spędzić z kochankiem. Sytuacja wprost irracjonalna...
A wszystko zaczęło się od popsutego samochodu i powrotu piechotą, od znajomych, do domu. Przyplątał się Joasi natręt, który w końcu po paru dniach wyjawił powód zainteresowania się jej osobą. Jest ona łudząco podobna do pewnej pani, z którą on chciałby spędzić trochę czasu, a która to ma strasznego męża tyrana. I jak tu się nie zgodzić, nie pomóc wielkiej i gorącej miłości, dwojgu zakochanym ludziom.
Fałszywa żona, angorskie krokodyle, tajemnicza paczka dla kacyka, czyli Joanna jaką uwielbiam, z jej zewsząd wyzierającym komizmem sytuacyjnym, sprawia, że czytanie jest jedną wielką przyjemnością.

Fragment:
Za drzwiami stał obcy człowiek, wyglądający dość gburowato. 
- Są tu kury? - spytał niegrzecznym tonem. 
Szaleństwo zakotłowało się we mnie. Co za bydlę jakieś, budzi mnie o wpół do szóstej rano, żeby pytać o kury!!! - Nie warknęłam, usiłując zamknąć drzwi. 
Facet je przytrzymał. 
- A co? - spytał niecierpliwie. 
- Krokodyle - odparłam bez namysłu, bliska uduszenia go gołymi rękami. 
Antypatyczny gbur jakby się zawahał. 
- Angorskie? - spytał nieufnie. 
Tego było dla mnie doprawdy za wiele. O wpół do szóstej rano angorskie krokodyle...!!! 
- Angorskie - przyświadczyłam z furią. 
- Wyją do księżyca. 
- Marchew jedzą? 
- Nie, nie jedzą! Trą na tarce! O co, u diabła, panu chodzi?

Ocena 5/6

6 komentarzy:

 1. Lubię Chmielewską , moja seria jeszcze czeka :O) Kilka czytałam daaaawno teu w tym właśnie romans, ale chętnie odświeżę za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Romans wszech czasów" To chyba jedna z najlepszych książek Chmielewskiej :) Moja ulubiona to "Całe zdanie nieboszczyka" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ;)Świetny fragment,już się pośmiałam. Na mnie czeka 7 ksiązek Chmielewskiej, obiecuję że jeszcze w tym roku przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Chmielewską ;) Na pewno sięgnę. Ale na razie na półce czekają na mnie "Byczki w pomidorach" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie poznam twoją opinię o "Byczkach ..", z jednej strony słyszałam, że nowe książki Chmielewskiej nie są już tak dobre, a z drugiej znów Joanna jedzie do Alicji a to wróży dobrą zabawę

  OdpowiedzUsuń