niedziela, 26 września 2010

Czarownice z Salem Falls - Jodi Picoult

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia – musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.
Książka Jodi wciąga bez reszty. Kiedy wydaje nam się, że już poukładaliśmy sobie wszystkie elementy, wtedy nagle kolejny rozdział burzy nam naszą układankę i znów jesteśmy w punkcie wyjścia. Ludzie i ich zachowania nie zmieniają się od wieków i tacy właśnie są bohaterowie książki – nieufni w stosunku do obcych, pełni chęci zemsty, gdy coś nie idzie po ich myśli. Jednak najbardziej to co podoba mi się w książkach Picoult to język: prawniczy, medyczny, policyjny. Czytając odnosi się wrażenie jak by to wszystko było bardzo rzeczywiste, jak byśmy stali gdzieś obok tych wydarzeń i się im bacznie przyglądali. Książka  jest rewelacyjna.
sobota, 07 marca 2009 
2009/04/13 13:57:39
fajnie przeczytać taką zachęcającą recenzję, jak się "Czarownice..." ma w planie :) dzięki i pozdrawiam :))
-
2009/04/13 22:43:12
Jak masz w planach to tym bardziej zachęcam :) Ja się teraz biorę po mału za czytanie książki "Sezon czarownicy" Natashy Mostert (ksiązka trochę w innym klimacie ale tak mnie ciągnie jakość do tych czarownic ;)

1 komentarz:

  1. Hę? Wypisz wymaluj jak film Czarownice z Salem z Winoną Ryder, tylko tam akcja ma miejsce 400 lat temu w USA :/

    Podobają mi się Twoje recenzje - bez zbędnego gadania, podoba się lub nie i cześć :)

    OdpowiedzUsuń