niedziela, 26 września 2010

Armia Boga

Armia BogaZagrzmiały niebiosa i straszliwa wojna wybuchła, pomiędzy zastępami aniołów. Przyczyną konfliktu są ludzie. Mroczne zastępy Gabriela zstępują na ziemię, aby rozpętać piekło i zdobyć duszę najstraszliwszego człowieka, który kiedykolwiek istniał, gorszego niż sam diabeł. Ale anioł Szymon ukrywa pożądaną przez Gabriela duszę w ciele małej dziewczynki Marii... Niespodziewanie też dla wszystkich pojawia się nagle dawny ulubieniec Boga, strącony anioł światłości, Lucyfer...

Policjant Thomas Dagget (niegdyś miał zostać księdzem, ale za dużo widział i utracił wiarę) zostaje wezwany do trupa. Hmm Tylko takiego dosyć dziwnego: zwłoki nie posiadały nigdy oczu, kości są struktury nienarodzonego płodu i na dodatek jest hermafrodytą. Odnajduje przy nim Biblię (najstarszą ręcznie pisaną o dodatkowym rozdziale). Szukając odpowiedzi trafia on do Arizony, gdzie stara się odkryć zagadkę żydowskiej kabały, strasznego mordercy – Pułkownika oraz małej dziewczynki Mary – Indianki.
Tu zaczynają się zdarzenia nie pojęte dla zwykłego śmiertelnika. Pojawiają się pytania czy mogą istnieć dwa piekła a jeśli tak to które jest gorsze? Czy zło może być dobre?
Aniołowie ponabijani na pale, odgłosy cierpienia nieśmiertelnych stworzeń. A wszystko to by zdobyć duszę człowieka.
Film z doskonałą muzyką Davida Williamsa i świetnymi aktorami (Christopher Walker jako Archanioł Gabriel, Eric Stolz – Anioł Szymon J, i Viggo Mortensen – jako Pierwszy Upadły – Lucyfer). Polecam wszystkim ten film.
14:39, toska1982 , Filmy
Link
Dodaj komentarz » 
sobota, 19 kwietnia 2008 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz