niedziela, 26 września 2010

Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej ...

sSamotność w sieci – Janusz L. Wiśniewski
 On i ona. On – Jakub, naukowiec, którego wszyscy najbliżsi ludzie nie żyją. Pracuje, bo tylko w tym widzi sens i praca pozwala mu zapomnieć. Ona – imienia nie znamy. Mężatka – „zakochana resztkami bezsensownej miłości”. Wybiera właśnie z pośród tylu użytkowników ICQ właśnie Jakuba i postanawia mu o tym powiedzieć. Mimo, że w jej małżeństwie nie ma patologii, to i tak czuje się bardzo nieszczęśliwa i samotna. Bo czy jest coś gorszego w miłości niż rutyna przechodząca w obojętność? I tak właśnie zaczyna się między nimi przyjaźń a i choć sami tego nie mówią, to rodzi się tez uczucie.
Akcja książki podzielona jest na świat przedstawiony z perspektywy kobiety oraz mężczyzny, przepełniony ich emocjami i wspomnieniami. Ale książka nie jest tylko o rodzącym się uczuciu i samotności. Jest w niej wiele innych ciekawych wątków i mimo, że całość napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, to jest też parę ciekawych teorii naukowych, które na pewno nas nie zanudzą.
W dzisiejszych czasach wielu z nas brakuje domowego ciepła, miłości. Bo czyż nie dlatego tylu z nas spędza tak dużo czasu przed komputerami?
Sięgnijcie sami i przekonajcie się czym jest smutek i ból, jakie są jego  granice.
wtorek, 15 kwietnia 2008

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz