poniedziałek, 19 listopada 2012

Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach – Thorsten Havener


Rok wydania: 2012
Liczba stron: 205
Źródło: Biblioteczka własna


Wierzycie w magię, w rzeczy nadprzyrodzone? Ja uwielbiałam oglądać programy iluzjonistów, którzy potrafili czynić cuda, czarować tak, by wszystko wyglądało niesamowicie, nieprawdopodobnie. Jednak nigdy do końca nie wierzyłam w to co widziałam, zawsze doszukiwałam się w tym wszystkim jakiegoś oszustwa. Czy dobrze?

Thorsten Havener – artysta, trener, wielka medialna osobowość, mistrz sztuki czytania w myślach. Swoje zdolności prezentuje w zapierających dech widowiskach, pokazach na żywo oraz w swojej książce.

Czy można czytać w myślach, bez daru jasnowidzenia, bez działania sił nadprzyrodzonych? Autor w swojej książce udowadnia nam, że wszystko jest możliwe, że czasem wystarczy dobrze obserwować swojego rozmówcę i całe otoczenie, by wiedzieć, co myśli druga osoba. Oczy są zwierciadłem naszej duszy, ale nie tylko po nich widać co myślimy. Całe nasze ciało wysyła wiele sygnałów, głowa, ręce, ramiona, nogi – to po nich wiemy, czy idziemy w dobrym kierunku, co czuje nasz rozmówca.

„Jeśli ktoś myśli dużo i mądrze, to nie tylko jego twarz, ale także całe ciało przybiera mądry wyraz”
Friedrich Nietzsche

A jeśli już wiemy co myśli nasz rozmówca, jeśli umiemy wyczuwać jego emocje, to czy możemy to wykorzystać? Oczywiście, że tak! Sugestia ma potężną moc, za jej pomocą ludzie są w stanie dokonywać rzeczy niemożliwych, są w stanie wierzyć w rzeczy nieprawdopodobne. Należy pamiętać, że poprzez język nie tylko nawiązujemy kontakty, ale za jego pomocą możemy kogoś na przykład zranić. To w jaki sposób mówimy, jakich używamy słów, sformułowań, decyduje o tym jak jesteśmy postrzegani, czy umiemy przyciągnąć uwagę innych.

Poprzez odpowiednie pytania, dokładną obserwację drugiej osoby, wiemy co ona myśli, jednak zanim tak się stanie, trzeba wiele praktyki i wiedzy na ten temat, potrzeba wielu godzin ćwiczeń. Thorsten Havener przedstawia nam na własnym przykładzie i doświadczeniu, jak wiele można osiągnąć, jak można sprawić, by iluzja stała się rzeczywistością, jak można manipulować innymi ludźmi.

„Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach” to całkiem ciekawa książka, napisana bardzo prostym i jasnym językiem, zawierająca wiele wskazówek, jak nie tylko wiedzieć co myślą inni, ale mieć też wpływ na ich myślenie. Polecam w szczególności osobom, które interesują się technikami czytania w myślach, tym jak odbierać mowę ciała.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!!!

16 komentarzy:

 1. Tak się zastanawiam i chyba mimo wszystko nie chciałabym czytać w myślach ;) Książka jednak wydaje się ciekawa, taka obserwacja ludzi może wiele zdradzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja czasem bym chciała, całkiem przydatna to umiejętność była ;)

   Usuń
 2. Jeśli wpadnie w łapki to na pewno skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z takimi książkami mam problem, bo nie wiem czy mam je traktować do końca poważnie, ja z zasady jestem takim niedowiarkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą jak najbardziej można, ja jako niedowiarek się przekonałam, że jest ona inna, autor wzoruje sie na zachowaniach ludzkich a nie na magii ;)

   Usuń
 4. Bardzo chciałabym przeczytać! Zastanawiam się, czy choć trochę będzie to zgodne z prawdą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę na pewno, a nawet więcej, i aż się dziwiłam, jakie to momentami proste ;)

   Usuń
 5. Fajnie by było móc umieć czytać w czyiś myślach :-) Może dzięki tej publikacji dowiem się paru istotnych wskazówek na temat właściwej interpretacji zachowania innych osób. Będę miała na uwadze tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z jednej strony by to było dobre, znać myśli np. szefa :D Ale tak cały czas i wszystkich to bym chyba nie chciała ;)

   Usuń
 6. Ciekawa recenzja, więc pomyślę nad lekturą :) Ale na siłę szukać nie będę ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tyle książek, że na siłę to szkoda, ale mam nadzieję, że sama wpadnie w Twoje ręce :)

   Usuń
 7. Jaka nietypowa książka. Sama nie wiem czy akurat dla mnie, ale recenzja brzmi ciekawie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna ksiązka, naprawdę warto przeczytać - miałam już w rękach, polecam gorąco!
  Jeśli chodzi o czytanie z dłoni, jest to ksiązka dość stara, bo z 2009 zatem nie obejmuje już tak często recenzji dla blogerów, ale ja o nią poprosiłam w wydawnictwie bo byłam ciekawa i jestem szczęśliwa, bo naprawdę świetna z niej lektura! :)

  OdpowiedzUsuń