poniedziałek, 28 listopada 2011

Anielskie słowa – dr Doreen Virtue, Gant Virtue


Rok wydania: 2011
Liczba stron: 151
Źródło: Biblioteczka własna


Chyba każdy z nas wie, jak pozytywne myślenie wpływa na nasze życie. Gdy jesteśmy negatywnie nastawieni do świata, rzadko udaje się spełnić jakieś marzenia, czy założenia. Każdy wie, że grunt to pozytywne myślenie i nastawienie, ale czy wiecie, że nie tylko same podejście jest ważne?
Dr Doreen Virtue zdobyła tytuł doktora w poradnictwie psychologicznym, oraz przedlicencjata na Antelope Valley College. Jednak to co najbardziej w życiu lubi robić, to co jest dla niej powołaniem, to jasnowidzenie. Podczas nagrywania jednej z audycji, wraz z synem, zauważyli, że przy wypowiadaniu niektórych słów na wykresie pojawiają się „anielskie skrzydła”. Od tej pory prowadzili dużo badań nad słownictwem oraz jego wpływem na życie.
Słowa mają bardzo różny wydźwięk, różnie wpływają na człowieka. Im częściej i więcej wypowiadamy wulgaryzmów, tym bardziej stajemy się agresywni i zniechęceni światem w którym żyjemy. Bo czy w kółko marudząc i źle mówiąc o naszej na przykład pracy, będziemy się w niej dobrze czuli? Czy kiedy cały czas będziemy negatywnie nastawieni, to pobyt, te osiem godzin minie nam szybko i przyjemnie? No nie.
Doren wraz z Grantem próbuje udowodnić, że to od nas zależy życie, to my decydujemy czy odniesiemy w nim sukces czy porażkę. Każde słowo ma inne natężenie, inny wydźwięk, inne wibracje. I to właśnie te wibracje powodują, że powtarzając je, kształtujemy swoja rzeczywistość. Słowa można podzielić na trzy grupy: negatywne, neutralne i pozytywne.  Warto zapamiętać te pozytywne i każde negatywne wyrażenie zamieniać, dzięki czemu z czasem zmieni się nasze życie. I tak autorzy proponują by zamiast powiedzieć np. „omal nie dostałem zawału” zamienić to na „to zrobiło na mnie duże wrażenie” – według wykresu to drugie wyrażenie ma o wiele większe wibracje i o wiele bardziej pozytywnie wpłynie na nas, na nasze nastawienie i nasze powodzenie.
„Anielskie słowa” to podręcznik, który nie tylko pomoże nam zrozumieć, jak ważne jest to co mówimy, ale też dzięki pięknemu wykonaniu, zdecydowanie poprawi nam nastrój. Książka zawiera bardzo dużą liczbę zdjęć aniołów, które na mnie zrobiły pozytywne wrażenie. Do tego każdy rozdział rozpoczyna się cytatem, ukazującym, że nie od dziś wiadomo, jak dużą siłę i przekaz zawierają słowa.
„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, 
ale odbijają się nieskończonym echem”
                                                                              -         Matka Teresa

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii !!!

8 komentarzy:

 1. Raczej omijam takie podręczniki szerokim łukiem, ale muszę powiedzieć, iż ten wyjątkowo zaciekawił mnie i jak będzie okazja, to chętnie go przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm... Pewnie nie sięgnę, choć sam pomysł na książkę nie jest zły. Szkoda, że tak dużo nazbierało się zaległości;)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam często tego typu książek (raczej artykuły) ale zaciekawiłaś mnie swoją recenzją.
  Myślę, że słowa jak najbardziej potrafią kształtować naszą rzeczywistość.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka z pozytywnym przesłaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka tematyka jest kompletnie nie w moim stylu, więc raczej sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że ze sceptyzmem podchodzę do tego typu książek, ale przyznam, że akurat ta mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie czytam takiego typu książek, ale jak wynika z Twojej recenzji, ta jest godna zaufania :-)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 8. nie moja tematyka, ale teoria bardzo interesująca.

  OdpowiedzUsuń