czwartek, 27 czerwca 2013

Uzdrawianie poprzez liczby – Petra Neumayer


Rok wydania: 2013
Liczba stron: 167
Źródło: Biblioteczka własna


Wielu z nas nie wierzy w samouzdrawianie, w siły które w nas drzemią, w moc jaką posiadamy. Kiedy coś nam dolega biegniemy do lekarza, jednak co wtedy kiedy medycyna nie jest w stanie nam pomóc, kiedy lekarz zamiast dokładnie przyjrzeć się naszym problemom, odruchowo przepisuje jakieś pigułki?

Nikt z nas nie zaprzeczy, że świat składa się z liczb, wszystko co nas otacza, co jest związane z nami, ma swoją wartość, można wyrazić poprzez konkretne cyfry. Ale liczby pełnią nie tylko funkcję wartościującą w ramach nauk przyrodniczych, ale też związane są z „metafizyką”: szczęśliwy numerek, szóstka w totolotku, czy feralny piątek trzynastego. Liczby są też nośnikami informacji i przewodnikami drgań, dzięki nim możemy też dowiedzieć się wiele o sobie.

A czym właściwie jest samouzdrawianie przez liczby? „jest to system samoleczenia, który można ulokować między metodą Korblera a radioniką, dlatego nie pojawiają się tu kody kreskowe ani symbole, ale liczby, względnie ciągi liczbowe.” Energia i informacje mają zdecydowany wpływ na fizjologię i procesy biochemiczne całego organizmu. Według najnowszych osiągnięć fizyki kwantowej, każda cyfra posiada swoją wibrację, i jeśli o niej myślimy, lub ją wypowiadamy, nasz organizm przejmuje od niej energię, która wpływa na nasz stan zdrowia.

Petra Neumayer w swojej książce „Uzdrawianie poprzez liczby” przedstawia nam prosty system samoleczenia. Książka składa się z trzech części, z których dowiadujemy się o jawnym i ukrytym sensie liczb, różnych systemach uzdrawiania, ale przede wszystkim możliwościach praktycznego zastosowania ciągów liczbowych. Autorka przybliża nam historie numerologii, przedstawia znaczenie poszczególnych cyfr, pokazuje nam też zamianę słów na kody liczbowe. Jednak człowiek jest istotą, która bardzo dużą wagę przykłada do tego co widzi, obrazy mówią więcej niż tysiąc słów, dlatego bardzo ważna też jest wizualizacja liczb.

„Tak też znaki posiadają własną siłę, symbole,
litery i sygnatury i każde ma swoje działanie.”
Philippus Theophrastus Paracelsus (1493-1541)

Kosmiczna numerologia jest prostym systemem, przy pomocy którego można przyporządkować literom określone cyfry, dzięki temu możemy poznać liczby przeznaczenia, czy uzdrawiania. W książce znajdziemy sto uzdrawiających liczb ułożonych przez rosyjskiego uzdrowiciela Grigorija Grabovoja przyporządkowanych najpopularniejszym chorobom i dolegliwościom. Nauczymy się sami tworzyć swoje własne ciągi liczbowe oraz poznamy liczbę, która mówi wszystko o nas.

A Wy wierzycie w moc liczb? Jeśli tak, to koniecznie musicie zapoznać się z tą książką.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!


Książka bierze udział w wyzwaniu: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 0,9 cm

5 komentarzy:

 1. Ja nie wierzę w moc liczb, dlatego tym razem nie skuszę się na tę książkę, ale dla fanów numerologii zapewne będzie to znakomita publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co, nie co już o tym czytałem. Nie wierzę za bardzo w numerologię, co nie znaczy, że książka nie wydaje mi się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem zainteresowana tym tematem więc to nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń