poniedziałek, 1 lipca 2013

Dieta horoskopowa – Agata Wasilenko + konkurs!


Rok wydania: 2006
Liczba stron: 138
Źródło: Biblioteczka własna
Dlaczego tak jest, że jedni mają idealną figurę, nie mają problemów z nadwagą, zbędnymi kilogramami, a inni całe życie liczą każdą kalorię, odmawiają sobie wielu przyjemności?. Z drugiej strony świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy byli idealni, tacy sami, gdybyśmy mogli się opychać bez umiaru.

Agata Wasilenko za swoje ulubione hobby uważa stawianie horoskopów, by pomóc znajomym i nie tylko, napisała „Dietę horoskopową”. Na to czy mamy tendencję do tycia, mają wpływ nie tylko geny czy środowisko, ale też gwiazdy. Z horoskopów można odczytać pewne cechy, które mają wpływ na powstawanie nawagi. Tak więc co znajdziemy w tej książce? „Nie ma w niej cudownych sposobów na zrzucenie kilkudziesięciu kilogramów w trzy tygodnie. Można za to w niej znaleźć opis cech, które przeszkadzają lub wydatnie pomagają w odniesieniu sukcesu w odchudzaniu ludziom urodzonym w poszczególnych znakach Zodiaku oraz wskazówki co robić, żeby słabości nie przeszkadzały w osiągnięciu zamierzonego celu.”


Byłam bardzo ciekawa tej książki, tego co autorka napisze o moim znaku Zodiaku, czy trafi w sedno i tu jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Wiele rzeczy się zgadza - „strzelec nie radzi sobie z niepokojem, często traci samokontrolę i brak mu dyscypliny”. A co powinno zniknąć z mojego jadłospisu? Ulubione desery z masą korówkową, czy kwaśne owoce. Jest tego zdecydowanie więcej, więc jeśli jesteście ciekawi tej pozycji zapraszam do konkursu, wystarczy odpowiedzieć na jedno krótkie pytanie..


KONKURS!
Do wygrania są 2 egzemplarze książki "Dieta Horoskopowa" Agaty Wasilenko


Pytanie: Czy wierzycie w horoskopy?


Regulamin konkursu:
 1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Książka jest życiem naszych czasów ...
 2. Konkurs trwa od 28 czerwca do 5 lipca 2013 (do godziny 23.59).
 3. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu do siedmiu dni roboczych od zakończenia konkursu.
 4. Zwycięzca jest zobowiązany wysłać maila z danymi adresowymi na adres babel.smok@gmail.com w ciągu trzech dni od momentu ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowego zwycięzcy.
 5. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Grodkowskie
 6. Nagrody nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
 7. Aby wziąć udział w konkursie należy w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: Czy wierzycie w horoskopy?
 8. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce oraz prowadzące blog (o dowolnej tematyce).
 9. Osoba biorąca udział w konkursie musi być obserwatorem bloga Książka jest życiem naszych czasów ... .
 10. Nie jest wymagane umieszczenie na blogu banerka promującego konkurs przez uczestnika.
 11. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, której wypowiedź najbardziej przypadnie do gustu autorce bloga Książka jest życiem naszych czasów ... Decyzja o ogłoszeniu zwycięzcy jest całkowicie subiektywna.
 12. Prawo do składania reklamacji w zakresie niezgodności przeprowadzenia konkursu z Regulaminem, służy każdemu uczestnikowi w ciągu trzech dni od daty wyłonienia jego laureatów. Należy je zgłaszać w formie e-maila na adres: babel.smok@gmail.com

25 komentarzy:

 1. Książka raczej nie dla mnie. Nie chciałoby mi się jej przeczytać, więc w konkursie udziału nie wezmę, lecz powodzenia dla innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całej nie trzeba, chociaż fajnie było poczytac o innych znakach i sprawdzać na ile się zgadzają, :)

   Usuń
  2. Rozumiem sceptycyzm, też przez długi czas nie wierzyłam w horoskopy.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie wierze w horoskopy. Książka nie wydaje mi się zbyt interesująca.

   Usuń
  2. Horoskopy jak horoskopy, tylko z czego ty byś się odchudził???

   Usuń
  3. Zawsze liczyłam się z takimi opiniami.

   Usuń
 3. Czytałam tę książkę kilka lat temu. Początkowo dla żartu. W trakcie lektury okazało się, że zawarta tam diagnoza dobrze do mnie pasuje. Dzięki niej zrozumiałam, że w odchudzaniu ważniejsza jest psychologia niż sama dieta. Motywacja, eliminacja słabych punktów. Drugorzędne znaczenie ma fakt, co będzie punktem wyjścia czy testy psychologiczne, czy astrologia. Tak na marginesie, autorka rzeczywiście trafnie zaobserwowała cechy poszczególnych znaków. Miałyśmy z dziewczynami w akademiku niezłą zabawę demaskując swoje słabości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie to napisałaś!To naprawdę niezła pozycja, bardzo dobrze oddająca cechy charakterów!

   Usuń
  2. Zgadzam się z opinią. Dziekuję za nią.

   Usuń
 4. Jestem wielką pesymistką jeśli chodzi o horoskopy, wróżby itp., dlatego nie skuszę się na tę książkę, gdyż po prostu nie wierzę ich cudowne znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tu nie chodzi o ich cudowne znaczenie, a czasem warto się przekonać, że cos w tym wszystkim jest :)

   Usuń
  2. Tez nie ceniłam horoskopów, nawet mnie śmieszyły. Do czasu, aż ktoś postawił mi indywidualny horoskop na podstawie dokładnej daty urodzenia (włącznie z godzina). Byłam zaniepokojona, ze tyle inni ludzie mogą o nas wiedzieć na podstawie daty urodzenia.

   Usuń
 5. Nie mam wiary w horoskopy, więc w ich powiązanie z dietą n nie wydaje mi się mozliwe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o i tu się można bardzo zdziwić :)

   Usuń
  2. Powiązanie z dieta to jest dopiero początek! Istnieje także np. silny związek miedzy finansami a astrologią. A chyba najmniej się sprawdzaja horoskopy w relacjach miłosnych...

   Usuń
 6. Dieta horoskopowa... najpierw wydaje się, że to żart, ale coś w tym musi być:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jest,to na pewno nie jest zloty środek, ale kto nie przeczyta ten się nie dowie :)

   Usuń
  2. Tytuł wybrałam prowokacyjnie. Jak widac działa!

   Usuń
 7. Brzmi ciekawie, ale chyba jednak nie skuszę się na nią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oczywiście nie wierzę w horoskopy, które ukazują się na łamach różnych gazet czy czasopism. Te horoskopy można traktować tylko z przymrużeniem oka jako formę zabawy, ale nigdy nimi się nie kierować.
  Natomiast uważam, że ma znaczenie to pod jaką konstelacją się urodziliśmy i że to determinuje nasze cechy charakteru. Dlaczego tak jest nie wnikam, ale w związku z tym sądzę, że dieta i horoskop, ale ten astrologiczny mogą mieć wiele wspólnego. W związku z tym książka godna jest uwagi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje za komentarz, tez nie wiem dlaczego, ale wiem, ze to działa!

   Usuń
 9. A ja chętnie spróbowałbym takiej horoskopowej diety :D. Nie wiem co prawda czy je potrzebuję (zdania znajomych i rodziny są podzielone), ale myślę, że zgubienie brzuszka na pewno wyszłoby mi na dobre. Na horoskopach się nie znam, nie czytam ich i nie sprawdzam co tez mnie czeka w przyszłości, ale dietę dobrana do konkretnego znaku zodiaku mógłbym wypróbować. Jestem zodiakalnym baranem, więc może czeka na mnie jakaż znakomita potrawka z baraniny :D.

  OdpowiedzUsuń