niedziela, 6 maja 2012

Zabójcze umysły – Compulsion


Dlaczego niektórzy ludzie muszą doświadczać silnych emocji, by żyć? Dlaczego nie mogą tak po prostu, jak zwykli ludzie, cieszyć się z rzeczy zwykłych, z pięknych uczuć? Jak bardzo trzeba mieć spaczony umysł, by czerpać radość i siłę ze strachu i bólu innych?

Einstein powiedział, że „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.”

Co tworzy człowiek szalony, umysł psychopatyczny? Kieruje się wiedzą i ciekawością czy może nieograniczoną wyobraźnią?

Grupa profilerów z FBI znów musi jak najszybciej odnaleźć i złapać seryjnego, tym razem podpalacza, tylko jest jeden mały problem – 10 tys. studentów i tylko jeden z nich fascynuje się ogniem.

Czy już od małego interesowały go płomienie, czy może zaznał przemocy w rodzinie, a może ma problem z kobietami? Jest nieśmiały, nie chodzi na randki – to podstawowy profil seryjnych podpalaczy, jednak od jednostki analiz behawioralnych należy spodziewać się czegoś więcej, muszą oni złamać typowy szablon i znaleźć czynnik, którym wyróżnia się ten piroman, muszą znaleźć w końcu tą jedyną prawidłową osobę, wyprzedzić jej ruch i nie dopuścić do kolejnego podpalenia.

A może warto przyjrzeć się bliżej samemu pożarowi, czy zwykły laik jest w stanie skonstruować zapłon zapalający, czy do tego trzeba być studentem najlepiej wydziału chemicznego. A może w dzisiejszych czasach wystarczy poszukać instrukcji w Internecie? Czy może od samego początku źle zakładamy, bo to nie mężczyzna tylko kobieta, z zaburzeniami obsesyjno - kompulsyjnymi, która musi podpalać, by nie ściągnąć na siebie i ludzi gniewu bożego?

Co raz bardziej podoba mi się ten serial, co raz bardziej jest on dla mnie genialny. W końcu mogę zobaczyć jak myśli, co czuje, co jest powodem do takich, a nie innych zachowań u osób z zaburzeniami psychicznymi, bo w końcu nikt normalny nie morduje ludzi, nie czerpie z tego przyjemności. Dlatego jeśli jeszcze nie znacie to polecam wam „Zabójcze umysły” !!!

A ja w końcu muszę się rozejrzeć za książką :)))

Baza recenzji Syndykatu ZwB


13 komentarzy:

 1. zapowiada się interesująco :)
  chyba też rozejrzę się za książką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pięknie tu u Ciebie ;) będę zaglądać częściej :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. I serial, i książka jeszcze przede mną, ale i tak już nie mogę się doczekać:))

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie zastanawia, dlaczego ludzie kochają kryminały :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. A na jakim kanale emitują ten serial, bo nie wiem czy obejrzeć przynajmniej jeden odcinek i dopiero czytać, czy lepiej czytać nieskażoną będąc? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam serialu, o książce nie słyszałam, ale brzmi ciekawie. To na pewno coś dla mnie :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Kusisz oj kusisz, postaram się obejrzeć kilka odcinków w wakacje. Teraz wolę nie wciągać się w seriale, bo to prawdziwe pochłaniacze czasu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zostałaś oTAGowana:) Szczegóły zabawy na:
  http://takijestswiat.blogspot.com/2012/05/otagowanie.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio mam fazę na psychopatów, seryjnych morderców itp. Gadam o nich cały czas (moja mama patrzy na mnie z przestrachem). Co prawda, serial przekonuje mnie połowicznie, za to książka to zdecydowanie must read.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie do końca moje klimaty, ale jakoś mnie zainteresowałaś i chętnie to przeczytam, jak znajdę trochę więcej czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki nie czytałam ale na pewno po nią sięgnę przy najbliższej okazji.Twoja recenzja zachęciła mnie do przeczytania tej książki.Dodałam się do obserwowanych ponieważ bardzo podoba mi się Twój język i styl pisania recenzji.Jeśli chcesz dodać się do obserwowanych u mnie będzie mi bardzo miło.Serdecznie zapraszam na:
  www.in-world-book.blogspot.com
  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejną recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak o profilerach, to ja muszę obejrzeć :P:P:P No i dzięki za kolejny serial do oglądania, ja muszę przestać sypiać jednak :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurczę, a ja przyczajałam się na ten serial i jakoś nie mogłam się skusić na jego oglądnięcie - dzisiaj chyba zacznę:)

  OdpowiedzUsuń