czwartek, 20 października 2011

Rok w poziomce – Katarzyna Michalak


 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 261
Źródło: Biblioteczka własna


Do książek pani Katarzyny Michalak namawiać mnie nie trzeba, dlatego gdy tylko w Biedronce zobaczyłam „Rok w poziomce”, bez chwili zastanowienia wylądowała ona w moim koszyku. I tak zaczęła się moja przygoda z Ewą, Karoliną, Andrzejem i Witoldem :)
A wszystko zaczęło się od białego małego domku. Ewa po trudnych przeżyciach, po toksycznym związku z panem K., postanawia w końcu spełnić choć jedno swoje marzenie – stać się właścicielką właśnie małego domku, gdzieś na odludziu, wśród nieograniczonej przyrody. Jednak w życiu nic nie jest proste, a na domek trzeba solidnie zapracować. Andrzej, w którym Ewa od lat się podkochuje, postanawia jej pomóc, pożyczyć pieniądze w zamian za wydanie bestsellera. I tak oto życie Ewy, i innych zmieni się diametralnie ...
Moja przygoda z książkami pani Michalak rozpoczęła się od „Poczekajki”, którą wręcz pochłonęłam i czułam wielki niedosyt. Teraz miałam okazje znów spędzić niezastąpione chwile z nowymi bohaterami i na nowo odkryć cudowny świat, pełen wiary i nadziei.
Ktoś może powiedzieć, że to kolejna książka o domku w lesie i jak to łatwo wszystko przychodzi bohaterom. A jednak ta książka na swój sposób jest inna, i co z tego że dobrze się kończy. Ja tam lubię takie zakończenia i czasem są one bardzo potrzebne.
Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, przez co jej książki, są bardzo przyjemne w odbiorze. Najbardziej podoba mi się duży nacisk jaki kładzie ona na przyrodę, jej rolę w życiu człowieka, choć w tej książce nie był on najważniejszy, to właśnie czytając o sarenkach, porankach na ganku w śród śpiewu ptaków, najlepiej mi się wypoczywa i wycisza.  Może to trochę naiwne, ale ja bym też tak chciała, chciałabym umieć tak doceniać wszystko to co zostało nam dane a co tak skutecznie niszczymy.
„Rok w poziomce” to książka, nie tylko o białym małym domku Ewy, to przede wszystkim książka, która ma nam uświadomić, że warto marzyć, warto brać z życia pełnymi garściami, ale dając coś w zamian np. własny szpik kostny. Autora w dość błahą treść wplotła ważny wątek jakim jest pomoc osobom chorym na białaczkę.  Ewa uratowała życie Karoliny, Ja mogę uratować komuś innemu.
Polecam „Rok w poziomce” bo to nie tylko ciepła i przyjemna książka, ale przede wszystkim bardzo mądra i niosąca wiarę !
„Podarowane dobro, zawsze powraca podwójnie”
Ocena: 9,5/10

16 komentarzy:

 1. Okładka idealna jak na jesienną porę roku i do tego skoro piszesz, że treść równie urzeka, to ja z wielką chęcią poznam ,,Rok w poziomce''.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę mam w planach od dłuższego czasu, ale jeszcze nie wpadła mi w ręce. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też chcę! Od dawna marzy mi się ta książka, lecz jeszcze jej nie dopadłam...

  OdpowiedzUsuń
 4. O nie! Kurczę mamy zupełnie odmienne zdanie na temat tej książki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka dopiero w planach, ale autorka już znana z innych tytułów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja się cieszę, ze podobają się książki Kasi :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cyrysiu - myślę, że bardzo Ci się ta książka spodoba, jest naprawdę fantastyczna :)

  Kasandra_85 - to trzymam kciuki, żeby to się zmieniło :)

  Mery - to życzę Ci żebyś w końcu dopadła, a może poszukaj w Biedronkach, może jeszcze jest :)

  Kasiek - tak, wiem czytałam u Ciebie ;)

  Taki jest świat - ja mam nadzieję, że poznam te inne tytuły :)

  Piotrze - oj bardzo, bardzo, bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Po przeczytaniu "Sklepiku z niespodzianką" nabrałam ochoty na poznanie twórczości pani Michalak. "Rok w poziomce" na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam - uwielbiam książki Kasi Michalak za ich ciepło i taką naturalność :)
  Teraz niestety muszę wykazać cierpliwość i czekać na wydanie 2 części Sklepiku... :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać 'Roku w Poziomce', wiem, że zbiera różne opinie:)
  Przeczytam i zobaczę, czy przypadnie mi do gustu ta owocowa seria;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dosiak - jestem bardzo ciekawa tego sklepiku, mam nadzieję, że uda mi się gdzieś go taniej dostać, bo bym chciała zgromadzić na półce wszystkie książki p. Kasi :)

  Anna - tych książek nie da się nie uwielbiam :)

  Evita - tak z tymi opiniami różnie bywa, a najlepiej samemu się przekonać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. O twórczości pani Michalak czytałam wiele pozytywnych opinii. Powyższa recenzja także taka jest. Niestety, nie udało mi się jeszcze przekonać osobiście co takiego mają w sobie książki tej autorki. Może w końcu to zmienię 8)

  OdpowiedzUsuń
 13. Uwielbiam tą książkę ;) Czytałam ją przed imprezą i w nosie miałam jakiekolwiek przygotowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam :)
  Cieszę się, że się i Tobie spodobało:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bellatriks - z tymi opiniami to bywa różnie, jedni kochają książki p. Kasi inni nie, ale ja Ci polecam, warto przekonać się samemu :)

  Bujaczek - tez bym miała gdzieś przygotowania, i sama jak zaczęłam to się nie mogłam oderwać :)

  Sabinko - ja tez uwielbiam i kocham i chcę jeszcze więcej !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszyscy się zachwycają! Ale w końcu i dla mnie udało się dorwać tę książkę w bibliotece. Niedługo przeczytam i opiszę swoje odczucia:)

  OdpowiedzUsuń