sobota, 6 grudnia 2014

Hello Kitty i przyjaciele

http://publicat.pl/papilon/ksiazki/hello-kitty-i-przyjaciele-szkolna-wycieczka-2685.html?category=1159 
Szkolna wycieczka
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 112
Źródło: Biblioteczka własna


Co słychać tym razem u małych przyjaciół? Po założeniu Klubu przyjaciół Hello Kitty wraz z Tammy, Fifi oraz Dear Danielem uwielbiają wspólnie spędzać czas. Tym razem wybrali się na wspólną zabawę na lodowisku, po którym tradycyjnie spotkają się u jednego z dzieci. I to wśród słodkości czworo przyjaciół zastanawia się nad szkolną wycieczką, na którą każdy by chciał jechać gdzie indziej. W końcu niespodzianka się wyjaśnia i dzieci bardzo się cieszą na myśl o parku rozrywki. Wszyscy poza Fifi, tylko ona jest jakaś smutna.

Czy powie ona przyjaciołom co ją gryzie? Czy przyjaciele pomogą przezwyciężyć strach? Czy warto ukrywać swoje lęki i obawy?

http://publicat.pl/papilon/ksiazki/hello-kitty-i-przyjaciele-letni-kiermasz-2686.html?category=1159
Letni kiermasz
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2014
Liczba stron:112
Źródło: Biblioteczka własna


„Cztery łapy” to lokalne schronisko dla zwierząt i to właśnie dla niego tym razem przyjaciele postanawiają wziąć udział w organizacji festynu, by zebrać pieniądze. Pomysłów jest dużo, wszystkie bardzo podobają się pani Davey, wychowawczyni dzieci. I tak przyjaciele postawią cztery stoiska z różnymi atrakcjami. Jednak jest jeden problem, kto ma się zająć czym?

Czy przyjaciołom uda się zorganizować wszystkie atrakcje? A przede wszystkim czy uda im się osiągnąć zamierzony cel i ustalić kto co lubi? W końcu każdy jest różny a robienie list jest bardzo pomocne.


Kolejne dwa tomy za nami, co raz lepiej poznajemy czwórkę przyjaciół oraz ich relacje. Dowiadujemy się, że przyjaźń to nie tylko wspólne zabawy, ale też pomoc bliskim, rozmowy i wsparcie. Hello Kitty po raz kolejny pokazuje, że przyjaźń jest bardzo ważna i nie tylko fajnie można się bawić ale też trzeba nauczyć się słuchać i pomagać.

W obu książkach znajdziemy ponownie oprócz zabawy, dwa kolejne magiczne angielskie słówka, pomoce do nowych gier, oraz zabawy i projekty, które urozmaicą dziecięce spotkania. Dzieci będą mogły same przekonać się i następnie zorganizować wieczór z przyjaciółmi, wspólny nocleg, oraz poznać nowe pomysły na zabawy w domu.

Polecam, to fajna seria dla dzieci :)


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Papilon, za co serdecznie dziękuję!!!
http://publicat.pl/papilon/

4 komentarze:

 1. Ja raczej ''wyrosłam'' z Hello Kitty, ale zapytam się mojej nastoletniej siostrzenicy, bo ona do niedawna gustowała w tej serii, zatem może w dalszym ciągu chętnie ją podczytuje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjrzę się im bliżej, bo urodziło się w mojej rodzince kilka dziewczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że moja bratanica byłaby zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że sprawię na prezent swojej chrześnicy ):

  OdpowiedzUsuń