środa, 4 grudnia 2013

Pan Przypadek i Celebryci – Jacek Getner


Wydawnictwo: Zakładka
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 230
Źródło: Biblioteczka własna


Twórczość pana Jacka Getnera miałam okazję poznać przy okazji czytania jego książki „Brzydka miłość”. Bardzo spodobały mi się opowiadania, które mnie rozbawiły, zaciekawiły, ale też zasmuciły. Potem sięgnęłam po druga książkę - „Dajcie mi jednego z was”, aż w końcu przyszedł czas na książkę „Pan Przypadek i trzynastka”, po której wiedziałam, że to nie jest moja ostatnia książka z serii o niezwykłym detektywie !

Jacek Przypadek to niezwykle inteligenty, ale przede wszystkim bardzo spostrzegawczy człowiek, który twierdzi, że każdy z nas jest niestety bardzo przewidywalny i to dzięki temu, jest on w stanie rozwiązać najbardziej skomplikowaną sprawę. I tak tym razem bierze on udział w trzech sprawach związanych z rozpoznawalnymi osobami. Celebryci, to oni tym razem popadają w kłopoty, jednak czy naprawdę a może na pokaz, w końcu każdy z nich uważa że praca dla nich to zaszczyt i dlaczego mają za cokolwiek płacić. Jednak Jacek wie swoje i tak bierze on udział w poszukiwaniach mordercy na planie filmowym, pomaga odzyskać „Manifest komunistyczny” oraz pomaga odnaleźć Mikela na zlecenie jego narzeczonej.

Świetnie było znów wrócić do świata Jacka Przypadka, do ludzkiej przewidywalności. Nie sądziłam, że tak zatęsknię za panią Irminą Bamber, za „Młodym Bogiem seksu – Błażejem”. Nie zabrakło też niezawodnego komisarza Łosia. I jak zwykle sam Jacek z którym nudzić się nie można, który usilnie każdą chwilę poświęca na trening przed maratonem, oraz spotyka się z ojcem, który chce mu wybić z głowy wszystkie te sprawy.

„Pan Przypadek i Celebryci” Jacka Getnera to druga część przygód genialnego detektywa, który choć nieco cyniczny, to w gruncie rzeczy bardzo sympatyczny chłopak, szukający swojej drogi. Autor po raz drugi serwuje nam ciekawe sprawy detektywistyczne, które nie pozwolą nam się nudzić. Książka zdecydowanie bawi, i pozwala na chwile odprężenia. A sami celebryci? Lepiej bym ich nie umiała opisać, autor świetnie oddał ich poczucie ważności, zadufanie w sobie.

Już się nie mogę doczekać kolejnej części!


Za książkę dziękuję Panu Jackowi Getnerowi !!!!


Książka bierze udział w wyzwaniu: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 1,3 cm (125,6cm)

15 komentarzy:

 1. Nie znam tej serii, ale widzę, że warto to zmienić. Niestety na razie jestem ,,zawalona'' innymi książkami, więc nie dam rady sięgnąć po kolejne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam i też mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę się zapoznać bliżej z Panem Przypadkiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj chciałabym go znać na prawdę, jak czytam książkę to mam wrażenie jakbym go świetnie znała i szkoda mi kiedy się książek skończyła :)

   Usuń
 4. Ostatnio jedna z najpopularniejszych pozycji na blogach. Musi coś w niej być.

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka fajna książka na wolny wieczór, też czekam na kolejną część:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Prosta, trochę przewidywalna fabuła, interesujący bohater, czyli przyzwoita powiastka detektywistyczna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam pierwszą część przygód jacka i bardzo mi się podobała książka, tę część na pewno też przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ta wydaje mi się jeszcze lepsza niż pierwsza, więc i Tobie na pewno sie spodoba :)

   Usuń
 8. Mimo wszystko zdaje mi się, że to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń