środa, 25 grudnia 2013

Purpurowe gniazdo – Bożena Kraczkowska

http://zaczytani.pl/ksiazka/purpurowe_gniazdo,druk

Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 126
Źródło: Biblioteczka własna


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, to czas refleksji nad życiem, czas poświęcany rodzinie, to czas oczekiwania i wielu wspaniałych tradycji. Dla mnie jedną z takich tradycji jest książka związana właśnie ze świętami, nie wyobrażam sobie, by i w te święta takiej pozycji zabrakło. A na co padło w rym roku? Na przecudną historię o przyjaźni :)

Marcysia to siedmioletnia dziewczynka, która uwielbia książki, co zdecydowanie odziedziczyła po mamie. Kiedy czyta, wszystko inne przestaje się liczyć, książki pochłaniają ją w pełni i tak staje się i tym razem. Marcysia właśnie czyta książkę „Purpurowe gniazdo” - zupełnie jak my, a książka tak ją wciąga, że w końcu przenosi się ona do niej!

Święty Mikołaj ma dość, tak ma dość świąt i całego tego obowiązku. Jest zmęczony i brak mu chęci, pragnie jak inni choć odrobiny wolnego. Ale przecież on ma wolne przez cały rok? A może nie. W każdym razie jak postanawia tak robi i ucieka do lasu, ucieka przed obowiązkami, przed świętami, ucieka tak jak stoi, bez kurtki ani szalika, nie ma też ciepłej czapki, a zima jest sroga i nie lubi kiedy się ją lekceważy. Na szczęście Mikołaj ma wspaniałych przyjaciół – małego trolla Trolka, królika Chrupusia i renifera Ramona. I kiedy Mikołaj znika oni wyruszają na poszukiwania, i nie sądzą że nie tylko Mikołaja przyjdzie im ratować, że będą musieli oni odnaleźć tajemnicze „purpurowe gniazdo” i uwolnić wszystkie ptaki uwięzione przez Piękną Zimę!

„Purpurowe gniazdo” to niezwykła historia, pełna magii i uczuć. To książka o świętach ale też o wielkiej przyjaźni. Trolek jako najlepszy przyjaciel Mikołaja, najlepiej go rozumie, i choć nie zawsze się z nim zgadza to stara się go zrozumieć. Autorka miała naprawdę świetny pomysł i stworzyła bardzo ciekawą i niezwykłą historię. Bardzo ciekawy okazał się też zabieg, dzięki któremu nie tylko my czytamy tą książkę :)

W książce wiele się dzieje, przez co aż trudno się od niej oderwać, nawet mi dorosłemu czytelnikowi. Książka wciąga i pobudza wyobraźnię, autorka napisała ją pięknym językiem, a zarazem tak by każde dziecko mogło ją zrozumieć. „Purpurowe gniazdo” to wspaniała książka, dlatego polecam ją, bardzo!!! Do tego bardzo pięknie wydana i te ilustracje!


Polecam!!!


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Novae Res, za co serdecznie dziękuję!!!
http://novaeres.pl/

Książka bierze udział w wyzwaniu: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 1,3 cm (135,4cm)

11 komentarzy:

 1. To trafiła Ci się klimatyczna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa, ciekawa. Rozśmieszył mnie jej opis. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaskoczyłaś mnie, bo myślałam, ze to taka przeciętna, zwyczajna powieść a tymczasem jest to interesująca, pełna emocji i magii pozycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeciętna nie jest na pewno :) Bardzo ciekawa i magiczna, polecam :)

   Usuń
 4. Lubię takie świąteczne pozycje:)
  Wesołych Świąt;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tę książkę z chęcią bym kupiła. Bardzo ciekawie o niej napisałaś.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzień dobry z Purpurowego Gniazda :)
  (przepraszam, że piszę tutaj, ale nie znalazłam prywatnego kontaktu)
  Ponieważ pojawiło się sporo recenzji książki, doceniając pracę autorów (poświęcony czas, talent pisarski) wszystkie recenzje zostały zarchiwizowane na blogu książki w dziale "recenzje".
  http://www.purpurowegniazdo.blogspot.com/

  Szukaliśmy także sposobu w jaki moglibyśmy Państwu podziękować i wymyśliliśmy, że najlepszym podziękowaniem (oprócz archiwizacji) będzie próba ich udostępnienia Czytelnikom, zarekomendowanie Państwa blogów, etc.
  Stąd pomysł zorganizowania konkursu na SuperRecenzję.
  Konkurs rusza na blogu:
  http://www.purpurowegniazdo.blogspot.com/
  15 stycznia, więc jest jeszcze kilka dni, aby zaprosić do zabawy przyjaciół i znajomych.
  O co serdecznie prosimy.
  SuperRecenzję wyłonimy poprzez głosowanie dodając komentarz pod daną recenzją.

  NAGRODY
  Zwycięzcy – autor SuperRecenzji i SuperAktywista (wybrany bowiem zostanie także SuperAktywista, czyli najbardziej aktywny głosujący, komentujący) otrzymają:
  książkę "Purpurowe Gniazdo"
  koszulkę Klubu Przyjaciół Purpurowego Gniazda
  tytuł Przyjaciel Purpurowego Gniazda
  znaczek klubowy.
  SuperRecenzja zostanie na stałe umieszczona w widocznym miejscu na blogu książki.

  Zapraszam także do polubienia strony książki na Facebooku – tam są publikowane wszystkie wydarzenia z bloga
  https://www.facebook.com/purpurowegniazdo

  Serdecznie zapraszam do zabawy i jeszcze raz dziękuję za napisanie recenzji :)
  Bożena Kraczkowska

  OdpowiedzUsuń