poniedziałek, 9 grudnia 2013

Ciemne postacie w historii kościoła. Mity, kłamstwa, legendy. – Michael Hesemann

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1058/ciemne-postaci-w-historii-ko%C5%9Bcio%C5%82a

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 344
Źródło: Biblioteczka własna


Jak to jest, że pewne rzeczy nas przyciągają a inne nie? Wszystko zależy od chwytliwego tytułu i kontrowersji jakie wzbudza. I tak po bardzo głośnej książce Downa Browna powstało wiele pytań i teorii. Ale nie tylko ten pisarz wzbudza w nas wiele wątpliwości, media zasypują nas co rusz niejednoznacznymi tytułami by przyciągnąć jak największą uwagę.

Michael Hesemann – niemiecki historyk i publicysta, autor ponad trzydziestu książek, poświęconych głównie historii kościoła katolickiego, wprowadza nas w świat najbardziej dyskusyjnych i kontrowersyjnych postaci i wydarzeń w historii kościoła katolickiego. Wszystkie wydarzenia przedstawione są w kolejności chronologicznej względem ich powstania, a nie tego jak „wałkowane” były przez nasze społeczeństwo.

I tak oto autor dementuje nam plotki na temat grobu Jezusa, czy jego domniemanego ślubu z Marią Magdaleną. Możemy dowiedzieć się więcej na temat ewangelii gnostyckich czy świętego Graala, o którym w ostatnim czasie, w szczególności po książce „Kod Leonarda da Vinci”, wiele się mówi. W książce nie brakuje też informacji na temat templariuszy, czy papieżycy Joanny. Michael Hesemann przeprowadza nas przez czasy od średniowiecza po współczesność, po tajemniczą śmierć Jana Pawła I.

Książka ta nie jest łatwą lekturą ze względu na poruszane tematy, jednak autor zrobił wszystko by każdy mógł je z łatwością zrozumieć i przyswoić. Dementuje on wiele mitów, kłamstw, czy legend. Jest to idealna książka dla tych którzy pragną poznać prawdę, których interesuje historia Kościoła, czy historia w ogóle. Książka ciekawi ale też zmusza do zastanowienia się nad pewnymi faktami.

Polecam, to nie tylko książka religijna, to przede wszystkim książka pełna wiedzy, faktów historycznych, to odpowiedź na wiele intrygujących pytań!


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa M, za co serdecznie dziękuję!!!
http://www.mwydawnictwo.pl/


Książka bierze udział w wyzwaniu: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 2,6 cm (128,2cm)

24 komentarze:

 1. Faktycznie nie jest to łatwa lektura ze względu na swoją tematykę, ale mimo to szalenie intrygująca, dlatego z ciekawością ją poznam, ale to dopiero jak uporam się z obecnymi egzemplarzami do recenzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, to niezwykła książka! Warta poznania!

   Usuń
 2. Książa interesująca, ale zawsze gdy sięgam po takie tytuły mam pewną obawę, czy to co czytam jest autentyczne czy nie przypadkiem stekiem bzdur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie w tym przypadku akurat autor dementuje wszystkie plotki i steki bzdur!

   Usuń
 3. Zastanawiałam się nad tym tytułem jakiś czas, jednak nie mogłam się przekonać aby się na nią zdecydować. Po Twojej opinii wydaje się ciekawą pozycją. Może więc w przyszłym roku?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowałaś mnie!
  Ta książka musi trafić w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto przeczytać, przyglądnę się:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie za bardzo widzę siebie czytającą tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie koniecznie musisz ją zdobyć!

   Usuń
 8. Nie ukrywam, że tematyka ciekawa, więc chętnie przeczytam:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaintrygowała mnie tematyka! Z chęcią sięgnę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lektura tej książki już za mną - świetna i polecam ją, tematyka ciekawa i na pewno zainteresuje nie jedna osobę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tym razem niestety nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubię takie książki i pewnie przeczytam i tę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem nią zainteresowana już od jakiegoś czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja jednak spasuję, raczej mnie to nie ciekawi zbytnio... choć z pewnością jest to interesująca rzecz, może nawet kopalnia pomysłów na snucie historii różnych :)

  OdpowiedzUsuń