piątek, 29 listopada 2013

Przywróceni – Jason Mott

http://www.harlequin.pl/ksiazki/przywroceni

Wydawnictwo: Mira
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 396
Źródło: Biblioteczka własna


Każdy z nas stracił kogoś bliskiego - dziadków, rodziców, rodzeństwo, dzieci. Śmierć dotyczy każdego z nas i każdego z nas kiedyś zabierze. Jednak choć to trudny moment dla wszystkich to jednak niektórym w szczególności ciężko się z nią pogodzić. Ciężko pogodzić się z utratą ukochanego, matki, a jeszcze bardziej ze śmiercią niewinnego dziecka, które mogło tyle przeżyć, które tak bardzo wyczekiwane odeszło zdecydowanie za szybko!

Harold i Lucille Hargrave nie mieli szczęśliwego życia, choć wszystko zapowiadało się zupełnie inaczej. Byli młodzi i szaleni kiedy się poznali, kochali życie i pragnęli już na zawsze być razem. Pięknym uwieńczeniem ich miłości był jedyny syn Jacob, który wypełniał cały ich czas, który jeszcze bardziej scementował ich miłość. Czego chcieć więcej? A jednak los chciał inaczej i zabrał im jedyne dziecko, po ośmiu latach pozwolił by tych dwoje przeżyło największy dramat swojego życia.

„A gdy martwi powrócą na ziemię, nastąpi kres dni.”

Teraz, pięćdziesiąt lat po tragedii, po latach pełnych bólu i smutku, i po kolejnych latach pogodzenia się z losem, w ich drzwiach staje On – Jacob, cały i zdrowy, po prostu żywy. Jak to możliwe? Czy to cud, a może jakiś makabryczny żart? Ale nie tylko ten ośmioletni chłopiec powrócił do żywych, powracają też inni, powracają umarli by znów żyć.

To nie jest normalne i pozostaje pytanie czy to prawdziwy cud, czy może zapowiedź końca, straszliwego końca.

Jason Mott napisał tę książkę po śnie, w którym ujrzał swoją matką jak żywą, z którą rozmawiał jakby nigdy ona nie umarła. I stąd wziął się pomysł - co by się stało, gdy nasi ukochani nagle powrócili z zaświatów. Czy jesteśmy gotowi zmierzyć się z ich powrotem, czy to byłyby te same osoby, czy może istoty niosące śmierć i zniszczenie. Autor stawia wiele pytań i nic nie zostawia nic przypadkowi, chociażby na akcję wybierając miejscowość – Arkadię, krainę wiecznego szczęścia.

Muszę powiedzieć, że pomysł był świetny i dla mnie nowy. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji i jestem zadowolona po jej przeczytaniu, a biorąc pod uwagę że to debiut, to autor zrobił na mnie naprawdę wielkie wrażenie! Książka wciąga już od pierwszych stron, po czym do ostatniej strony nie tylko trzyma nas w niepewności ale przede wszystkim owiewa cały czas tajemnicą, która do końca nie zostaje wyjaśniona. Bo tu nie ma jednego wytłumaczenia, autor daje nam do myślenia, i sama nie wiem co o tym sądzić, to wszystko nie jest takie proste.

„Przywróceni” Josona Motta to wyjątkowa książka, która zmusza nas do refleksji, która wzbudza wiele emocji, która nie pozwoli o sobie szybko zapomnieć. Dlatego polecam ją wszystkim, bez wyjątku!!!!


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Harlequin/Mira, za co serdecznie dziękuję!!!
http://www.harlequin.pl/


Książka bierze udział w wyzwaniu: Przeczytam tyle, ile mam wzrostu: 3,0 cm (124,3cm)

27 komentarzy:

 1. słyszałam już o niej i bardzo chcę ją mieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie się od razu nasuwa serial "4400" z identycznym motywem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie oglądam żadnych seriali i pierwszy raz zetknęłam się z takim motywem i jestem zadowolona :)

   Usuń
 3. Mam coraz większą ochotę na tę książkę. Wszyscy kuszą mnie swoimi wrażeniami po lekturze. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo książka naprawdę jest dobra i warta poznania :)

   Usuń
 4. Też bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro polecasz:) Książkowe zauroczenie

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ją na półce i ciągle się zabieram by ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię jak wszystko jest jednak wyjaśnione, ale książka mnie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, mnie też bardzo ciekawiła :)

   Usuń
 8. Mnie niestety nie zachwyciła. Liczyłam na coś zgoła odmiennego, ale cieszę się, że chociaż ty odnalazłaś się w tej książce znakomicie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja właściwie nie wiem na co liczyłam ale jestem zadowolona z efektu :)

   Usuń
 9. Jak zauważyłam książka zbiera różne opinie, chyba sama muszę się przekonać w końcu co w sobie zawiera ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, tak będzie najlepiej :)

   Usuń
 10. Bardzo zaciekawiła mnie ta powieść. Też uważam, że to oryginalne spojrzenie, bo nie przypominam sobie książki podejmującej taki wątek. Jestem pewna, że niedługo przeczytam "Przywróconych" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dla mnie to też nowy wątek dlatego tak mi się spodobała :)

   Usuń
 11. Mnie również zadziwiła i zachwyciła książka Jasona Motta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj tak książka zadziwia i zachwyca :)

   Usuń
 12. Właśnie mam w najbliższych planach :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama pewnie nie zwróciłabym na nią uwagi, ale wszyscy w koło tak zachwalają, że chyba będę musiała poczytać. Brzmi dość ciekawie i myślę, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Rewelacyjna recenzja:) Tak mnie zaciekawiłaś, że koniecznie muszę zdobyć tę książkę. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek spotkała w literaturze zabieg przywrócenia do życia zmarłych.

  OdpowiedzUsuń