środa, 7 grudnia 2011

Miłość na CitoWydawnictwo: Harlequin
Seria: Medical Duo
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 314
Źródło: Biblioteczka własna


Oglądaliście „Ostry dyżur” albo „Doktora Hausa” ? Ja kiedyś byłam wielką fanką seriali medycznych, jeszcze niedawno obejrzałam wszystkie serie serialu” „Hoży doktorzy”. I to nie tylko przypadki medyczne były dla mnie najciekawsze, czasem też życie jakie wiodą lekarze, pielęgniarki. Nie od dziś wiadomo, i nie ma co się dziwić, że w szpitalach kwitnie romans za romansem, skoro większość lekarzy spędza tam całe dnie i noce. Szpitale są wręcz ich drugim domem. I jeśli tak namiętnie kiedyś oglądałam wszystko co związane z tym światem, to czemu o nim nie poczytać :)

Seria Medical wydawana przez Harlequina daje nam taką możliwość. Możemy wejść do świata pełnego przystojnych lekarzy i czarujących pielęgniarek, które w przerwach pomiędzy leczeniem czy ratowaniem ludzkiego życia, same czekają na księcia z bajki.

„Człowiek honoru” - Janice Lynn
Amelia Stockton pochodzi z rodziny o bardzo starych i mocnych korzeniach, w której od małego wszyscy są uczeni tego, że nigdy nie można dać się złamać czy pokonać, że najważniejsze to iść zawsze z dumnie podniesiona głową. Jednak czasem łatwiej jest powiedzieć niż wykonać, zwłaszcza gdy jest się na pełnym morzu, na lotniskowcu pełnym mężczyzn i kiedy nagle pojawia się ten o którym usilnie chcemy nie pamiętać. Doktor Cole Stanley, dwa lata wcześniej mocno zranił Amelie i całą jej rodzinę, teraz przybywa by naprawić ten błąd, jednak czy Amelia da radę uporać się z poczuciem winy, przecież odwołany ślub siostry to może być też jej wina.

„Miłość to za mało” – Laura Iding
Raine Hart jest pielęgniarką na dość ciężkim oddziale, a mianowicie na urazówce. Tu przywożą naprawdę w ciężkim stanie pacjentów z wypadków, pobić, czy gwałtów. Tu nie ma chwili na zastanawianie się czy mały odpoczynek. Jednak Raine uwielbia tą adrenalinę, ten ciągły pośpiech, i pomoc ludziom, którzy właśnie walczą o życie. Uwielbiałaby jeszcze bardziej gdyby nie doktor Caleb Stewart, gdyby to nie z nim ciągle przypadały jej dyżury. Kiedyś byli razem, jednak brak zaufania ze strony Caleba wszystko zepsuł, a próba zapomnienia o nim, to kolejne traumatyczne przeżycie. Raine musi podjąć trudną decyzję, a do tego pogodzić się z pewnymi wydarzeniami, o których by wolała nie pamiętać, a jeszcze lepiej gdyby nigdy do nich nie doszło.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą serią, szczególnie bardzo podobało mi się drugie opowiadanie, druga historia, choć i pierwsza nie była taka zła. No właśnie „Człowiek honoru” choć dzieje się w środowisku lekarskim, to jednak bardziej zaliczyłabym go do typowego romansu. I to wcale nie znaczy że jest zły, czy mi się nie podobał, ale mimo wszystko liczyłam na więcej trudnych przypadków, walki o życie, a otrzymałam spora dawkę emocji, nienawiści i walki o miłość i ukochanego.

Za to w opowiadaniu „Miłość to za mało” dostałam to czego się spodziewałam. Oprócz dość trudnego związku - szybką akcje ratowania ludzi z wypadków samochodowych, kobiety ciężko pobite przez mężów, no i dziewczyny, które doznały nagłej amnezji po nocy spędzonej na dyskotece. Mogłam razem z bohaterką przeżywać trudne chwile, śmierć pacjentów, czy po prostu po całonocnym dyżurze iść zmęczona ale szczęśliwa spać.

Podoba mi się ta seria i z całą pewnością sięgnę jeszcze do niej po inne książki. Polecam każdemu kto ma ochotę na „ostry dyżur”, ale dla odmiany w wersji papierowej :D

Za książkę serdecznie dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Harlequin/Mira !!!

10 komentarzy:

 1. Ostry dyżur mam co drugi dzień w pracy, ale z drugiej strony... Do końca do harlequinów nie jestem przekonana, ale w przyszłości nie wykluczam, że sięgnę z ciekawości:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dawno nie czytałam nic z serii Medical a swego czasu lubiłam nieraz śledzić perypetie miłosne lekarzy. Chętnie zatem sięgnę po tę książkę, bo jej historia mnie zaciekawiła ogromnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja muszę przyznać,że to chyba nie dla mnie i niezbyt mnie zaciekawiła. Nie przepadam za książkami o lekarzach.. Ale może kiedyś?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko oglądałam "Ostry dyżur", później parę odcinków doktora Housa, ale obecnie mam przesyt medycznych tematów. Dlatego na razie odpuszczę sobie też podobną lekturę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie wystarcza "House" xD Póki co chyba sobie odpuszczę, ale nigdy nic nie wiadomo:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapomniałaś o 'Grey's Anatomy', 'Prywatna Praktyka', 'Szpital w tropikach' ;))...
  Żarty żartami, ale nie znam tej tematyki w książkach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W wolnych chwilach może sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Seriale medyczne lubię i kiedyś namiętnie oglądałam. Książek o takiej tematyce nie czytałam, ale chyba póki co zgodzę się z Isadorą i w tym momencie sobie odpuszczę. Zwłaszcza, że 3. tom "Cukierni Pod Amorem" czeka na mojej półeczce...

  OdpowiedzUsuń
 9. Na razie sobie odpuszczę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze się czasem tak rozerwać ;)

  OdpowiedzUsuń