niedziela, 17 października 2010

Wyspa tajemnicReżyseria: Martin Scorsese
Produkcja: USA
Gatunek: Dramat, Thriller


Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.
Dawno nie oglądałam tak dobrego filmu, który wciąga już od pierwszych minut i daje wiele do myślenia. Ale najlepsze zdecydowanie z całego filmu jest zakończenie, które zmienia wszystko o 360 stopni. Film jest mroczny, tajemniczy, z bardzo dobrze dopracowanymi szczegółami. Tylko trochę nie pasował mi DiCaprio jako Teddy Daniels, zagrał dobrze ale chyba bym widziała kogoś innego w tej roli. 
Polecam!!
Ocena 5,5/6

3 komentarze:

  1. ...i to zakończenie :) świetny film :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też byłam oczarowana tym filmem, niesamowite ujęcia, kapitalny scenariusz.

    OdpowiedzUsuń
  3. To jeden z moich ulubionych filmów. No i to zakończenie!:) Niby wszystko jasne, a jednak jeszcze więcej wątpliwości:)

    OdpowiedzUsuń