niedziela, 15 kwietnia 2012

30 dni z książkami w trzech odsłonach :) cz. III


Dzień 21 - Książka, która przyniosła ci wielką przyjemność, ale wstydzisz się przyznać, że ją czytałaś – nie wstydzę się książek które czytam, z reguły są to lekkie książki, uwielbiam też thrillery, kryminały, psychologiczne. Rzadziej czytam  książki noblistów, ale tak naprawdę to czytam wszystkiego po trochu, i nawet harlequiny nie są mi obce (idealnie nadają się do torebki )

Dzień 22 - Ulubiona seria wydawnicza – kiedyś to była seria z miotłą, i z jamniczkiem – to były moje ulubione kryminały a teraz nie wiem, jest tego wszystkiego tyle, że trudno się zdecydować

Dzień 23 - Ulubiony romans – „Przeminęło z Wiatrem” i „Jeździec miedziany”

Dzień 24 - Książka, która okazała się jednym wielkim oszustwem – chyba taka mi się nie trafiła, albo nie pamiętam, albo ... :/

Dzień 25 - Ulubiona autobiografia/biografia – nie czytam

Dzień 26 - Książka, którą chciałabyś przeczytać, a jeszcze nie jest napisana – „Sklepik z niespodzianką” Katarzyny Michalak !

Dzień 27 - Książka, którą byś napisała, gdybyś umiała – na pewno była by to powieść obyczajowa, książka głównie dla kobiet o kobietach, w której nie brakowało by humoru ale też nutki nostalgii. Eh pomarzyć fajna rzecz

Dzień 28 - Książka, której przeczytania bardzo żałujesz – nie żałuję żadnej książki, nawet tych  rzadkich, które nie doczytałam

Dzień 29 - Autor, którego omijasz – Melissa De La Cruz – po prostu nie mogę, błękitnokrwiści, którzy pokazują młodzieży, że grunt to dużo alkoholu, wieczne imprezy i seks. Ja wiem, że to nie jest ambitna literatura, i że ona nie musi nic wnosić w życie nastolatków ale nie ma w niej nic więcej oprócz tego, nic więcej się nie dzieje. Troszkę bardziej podobała mi się jej książka „Zapach spalonych kwiatów” ale ogólnie to nie dla mnie ;(

Dzień 30 - Autor, którego wszystkie książki czytasz – Tess Geritssen, Erica Spindler, Nora Roberts, Debbie Macomber, Mons Kallentoft, M. Gutowska-Adamczyk, Nienacki, Larrson, A. Kava, Tolkien, H. Coben, Cook,  itd. To wszyscy Ci którzy przyszli mi na pierwszą myśl, ale w gruncie rzeczy jest ich znacznie więcej :)

No i to by było na tyle :P

15 komentarzy:

 1. Zgadzam się co do "Jeźdźca miedzianego" bardzo fajny romans z historią w tle. Czekam też na kontynuację "Sklepiku z niespodzianką" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też, bardzo czekam, podoba mi się seria z kokardą :)

   Usuń
 2. Ja omijam Coelho, moim zdaniem jego książki są wielkim oszustwem, głównie marketingowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś się nim zaczytywałam teraz jest mi obojętny :)

   Usuń
 3. ja chętnie przeczytałabym Jeźdźca miedzianego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Ci bardzo, bardzo, przepiękna historia z historią w tle :)

   Usuń
 4. Uwielbiam cykl "Jeździec miedziany" i również należy do moich ulubionych romansów:))

  OdpowiedzUsuń
 5. "Jeździec miedziany" - piękna książka, tak samo druga część. Gerritsen i Kavę też czytam, tak samo Roberts. Ostatnio szukałam czegoś Nory i bibliotekarka mi jakąś poleciła, ale może Ty mi powiesz, jakie książki Ci się najbardziej podobały?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzecia już średnia była, ale przeczytałam wszystkie trzy :) A Nory świetna była książka "Rodzinne tajemnice" , albo "Więzy krwi" obie z wątkiem kryminalnym, no świetne były !

   Usuń
  2. A ja stwierdziłam, że trzeciej nie czytam, bo nie wytrzymam tego psychicznie, na drugiej beczełam jak głupia. Jeśli chodzi o "Więzy krwi" to wyszły dwie książki Nory pod tym samym tytułem, jedna o pani archeolog, w drugiej było coś o braciach. Czytałam obie :) Tej pierwszej, o której piszesz, nie znam, więc jak będę miała okazję, to przeczytam :)

   Usuń
  3. Ta o pani archeolog była świetna, ale tak naprawdę książek Nory można by wymieniać i wymieniać, ja najbardziej lubię te z wątkiem kryminalnym :)

   Usuń
 6. Przeminęło z wiatrem, jak najbardziej :) Nora Roberts, Nienacki, Tolken - tu też podobnie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Spieszę donieść, że "Sklepik z Niespodzianką. Adela" i 3/4 "Lidki" już są napisane! ;)

  OdpowiedzUsuń