niedziela, 7 listopada 2010

Błękitnokrwiści - De La Cruz MelissaWydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 320
Źródło: Biblioteczka własna


Wampirów... nie ma wśród nas, nie łudźmy się. Tych, w których żyłach dosłownie płynie błękitna krew, nie należy szukać na jakiejś prowincji, w cieniu, kryjących się w mrokach nocy. Oni żyją w świetle - świetle jupiterów i fleszy, błyszcząc w najwyższych kręgach towarzyskich Nowego Jorku!
Takie właśnie życie prowadzą szkolni koledzy piętnastoletniej Schuyler Van Alen, uczennicy elitarnego liceum Duchesne. Jej samej nie interesuje to w najmniejszym stopniu, nie tylko dlatego, że Van Alenowie są biedakami wśród krezusów. Schuyler nie bawi dzielenie życia między butiki, pokazy mody i snobistyczne nocne kluby. Woli spędzać czas ze swoimi oddanymi przyjaciółmi, Oliverem i Dylanem, niż wkupywać się w łaski "szkolnej królowej", Mimi Force. Jednak, jak nietrudno się domyślić, już niedługo jej życie gwałtownie się zmieni: ona także nie jest "zwykłym człowiekiem", ale jedną z tych, których skomplikowana historia sięga tysięcy lat wstecz.

Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 319
Źródło: Biblioteczka własna


Wenecja. Miasto masek i złudzeń - miejsce historycznie związane z wampirami. To tutaj przyjeżdża Schuyler, by odszukać swego dziadka, Lawrence'a. Dziewczyna wierzy, że właśnie on będzie w stanie udzielić jej wyjaśnień na temat srebrnokrwistych, dzieci Lucyfera, mitycznych istot, które polują na młode wampiry. Ale miasto jest pełne ludzi, a Lawrence wcale nie chce być odnaleziony... W tym samym czasie na Manhattanie trwają przygotowania do legendarnego balu. Mimi Force, szkolna Angelina Jolie, niekwestionowana królowa Duchesne, ma w związku z uroczystością własne plany. Chce zorganizować prywatną imprezę, niezwykłe przyjęcie tylko dla wtajemniczonych - błękitnokrwistych. Zależy jej na tym tym bardziej, że w szkole pojawił się nowy uczeń - przystojny Kingsley Martin, facet, który nic sobie nie robi z zakazów starszyzny. Jednak nie chodzi tylko o niego. Brat Mimi, Jack, oddala się od siostry mimo starszych niż świat więzów przeznaczenia. Wszystkiemu winna jest Schuyler. Mimi zrobi wszystko, by zdyskredytować rywalkę!
 Dwie pierwsze części za mną i teraz mała przerwa w Błękitnokrwistych. Nie żeby mi się nie podobało, ale jakieś szaleństwo to to nie jest. Czyta się dobrze i szybko ale w pierwszej części nie za wiele się działo, wręcz bardzo mało. W drugiej akcja się trochę rozkręca ale po poprzednich książkach o wampirach i wilkołakach, to ta słabo jak dla mnie wypada. Nie mówiąc już o wydaniu, duża czcionka i dużo wolnego miejsca, tak na prawdę to treści tyle co w harlekinie, tylko cena dużo za duża. No i ostatni zarzut: jest to książka dla młodzieży a wnosi tylko to, że liczy się moda, zabawa i kasa. Wieczne imprezy ostro zakrapiane alkoholem i seksem. Jak na razie to moja dziewczynka trochę sobie poczeka zanim dam jej to przeczytać.
Ale to nie jest tak, że książka to totalne dno, bo jednak coś mnie do niej ciągnie i dwie następne części mam zamiar przeczytać. Do zalet na pewno należy zaliczyć nowy pomysł, to że nie żyją oni w ukryciu, że mają błękitno krew i parę innych rzeczy. Język jakim jest ona napisana, styl autorki. No i to, że się rozkręca. Tak więc mam dość mieszane uczucia względem serii błękitnokrwiści, i tak ani polecam, ani nie polecam, najlepiej jak każdy sam się przekona :)
Ocena 4/6

4 komentarze:

 1. Ta seria ciągle jeszcze przede mną, strasznie jestem jej ciekawa, ale jeśli ciebie ciągnie do dalszych części to chyba jednak warto sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakiś czas temu miałam ochotę na tą serię. W chwili obecnej nie jest już ona tak odczuwalna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie mogę się przekonać do tej serii, ale może kiedyś się w końcu zdecyduję i sięgnę po pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sylvia - coś w niej jest i jestem ciekawa jak to się skończy
  Anaisse - jeśli się kiedyś zdecydujesz to nie spodziewaj się za dużo, bo pierwsza najgorsza i nic się w niej nie dzieje

  OdpowiedzUsuń