czwartek, 9 października 2014

Magnez dla zdrowia – Dr Carolyn Dean

Ochrona przed chorobami serca, cukrzycą, osteoporozą, astmą i otyłością.


Wydawnictwo: Vital
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 360
Źródło: Biblioteczka własna


Wielu z nas bagatelizuje drobne oznaki, które daje nam organizm, gdy dzieje się coś niedobrego. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że często wiele chorób zaczyna się od zwykłych niedoborów pierwiastków, na przykład magnezu, który uważany jest za pierwiastek życia.

Dr Carolyn Dean, lekarka i specjalistka z zakresu naturopatii, jest autorką kilkunastu książek, zawierających najnowsze zagadnienia medyczne. W swojej książce „Magnez dla zdrowia”, podzielonej na cztery części, przedstawia historię magnezu, skutki jego niedoboru, badania oraz testy i suplementy.

W dzisiejszych czasach co raz trudniej o zdrową żywność, duża ilość nawozów, przetwarzanie jej powoduje, że traci ona najważniejsze składniki odżywcze. Do tego szybkie tempo życia powoduje, że co raz więcej ludzi choruje, organizmy nie radzą sobie z niedoborami niezbędnych minerałów.

W swojej książce dr Carolyn przedstawia nam wiele chorób, na które ma wpływ niedobór magnezu. Lęk i depresja, migreny, nadciśnienie, choroby serca, otyłość, cukrzyca i wiele innych chorób mogą być skutkiem niedoboru tego minerału. Autorka przedstawia nam związek pomiędzy chorobami a brakiem magnezu. Pokazuje nam jak duże ma on znaczenie w obniżaniu cholesterolu, jak duży wpływ ma na otyłość, czy cukrzycę.

„Magnez dla zdrowia” to książka zawierająca niezbędne informacje o magnezie – jego występowaniu, skutkach niedoboru, plany żywieniowe. Wszystko to przedstawione w bardzo przejrzysty i czytelny sposób, tak że łatwo znaleźć wszystkie interesujące nas informacje, bez konieczności czytania całości. To wartościowa pozycja, która może pomóc nie jednej osobie.Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Vital, za co serdecznie dziękuję!

http://wydawnictwovital.pl/


5 komentarzy:

 1. Magnez jest bardzo potrzebnym elementem, a ludzie często nie wiedzą, że niektóre problemy biorą się właśnie z jego niedoboru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie mam ochoty czytać o tym książki. Słyszałam co nieco o niedoborze magnezu, ale jakoś nie ciekawi mnie ten temat bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, magnez jest ważny dla organizmu, w sumie mogłabym przeczytać pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Codziennie pije hektolitry kawy, więc muszę jakoś dla zachowania równowagi w organizmie brać magnes, bo wiem jaki ważny jest dla zdrowia. Co do samej książki, zastanowię się jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy stresie codziennym książka z takimi informacjami bedzie przydatna :)

  OdpowiedzUsuń