sobota, 13 września 2014

Jak schudnąć 25 kg lekko, łatwo i przyjemnie – Aneta Śladowska


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 227
Źródło: Biblioteczka własna


Wiele osób zmaga się z nadwagą, z ciągle przybywającymi kilogramami. Pomimo wielu prób zrzucenia ciążącego balastu, okazuje się że jest on co raz większy. Diety mają to do siebie, że kiedy je zarzucamy, to zaczyna działać efekt jojo, i jest co raz gorzej. Powstaje wtedy pytanie, czy aby to wina naszego organizmu, czy winna jest przemiana materii, czy problem nie tkwi przypadkiem gdzie indziej.

Aneta Śladowska sama przez wiele lat zmagała się z nadwagą, wielokrotnie poddając się różnym dietom i ćwiczeniom, jednak zawsze wracając do wciąż niechcianej wagi. W końca podeszła do problemu od innej strony, od odnalezienia własnej natury, życia w zgodzie z samym sobą. Autorka w swojej książce pragnie przekazać, iż łatwiej osiągnąć cel, gdy jest się pozytywnie nastawionym do świata, gdy zamieniając negatywne myślenie na optymizm, sami nie wiemy kiedy i jak pozbywamy się kilogramów.

Autorka proponuje nam nową metodę odchudzania, która tak naprawdę polega na odnalezieniu samego siebie, a przy okazji schudnięcie jest efektem ubocznym. Wiele problemów bierze się z poczucia winy, które bardzo często wpływa na powstające nałogi, w tym objadanie się. Kiedy tylko znajdziemy źródło naszego poczucia winy, kiedy pokochamy samego siebie, wtedy wiele może się zmienić.

W dzisiejszym bardzo konsumpcyjnym świecie, trudno przejść obojętnie obok wielu produktów, którym zasypują nas producenci, w sklepach towary są tak rozłożone i wyeksponowane by same nam wpadały w ręce, jednak wbrew pozorom tak łatwo koło nich przejść, wystarczy po prostu kochać samego siebie.

Wydaje wam się to nie do końca logiczne? W takim razie koniecznie musicie zapoznać się z książką Anety Śladowskiej i zobaczyć jak krok po kroku, można łatwo pokochać siebie a przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów.Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Studio Astropsychologii, za co serdecznie dziękuję!


6 komentarzy:

 1. Schudłam kiedyś 25 kg. w ciągu pół roku na diecie dukana. Ech, to było coś! Niestety po ciąży mój organizm na nowo się rozszalał, a ja nie mam już motywacji, by ponownie się odchudzać. Mimo to chętnie poznam powyższą książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze się bałam diety dukana, chociaż wiem, że efekty są świetne. Sama od jakiegoś czasu staram się schudnąć, dlatego z chęcią i ciekawością sięgam po takie książki i wiem że jednemu pomogą innemu nie, ale i tak zawsze warto poznać coś nowego. :)

   Usuń
  2. Osobiście nie polecam tej diety. Zresztą podobno Dukan został pozbawiany praw do wykonywania swojego zawodu. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale jakaś tam afera była. Niemniej jednak to nie jest za dobra dieta. Chociaż skuteczna, ale bardzo obciąża organizm, zwłaszcza nerki i wątrobę. Ale jak to mówią, mądry Polak po szkodzie.

   Usuń
 2. Muszę to w końcu przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam ostatnio coś podobnego, ale nie za bardzo mi się podobało... może ta publikacja jest lepsza? :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. New Diet Taps into Pioneering Plan to Help Dieters Get Rid Of 20 Pounds in Only 21 Days!

  OdpowiedzUsuń