czwartek, 5 czerwca 2014

Egzotyczne owoce – Teresa Lewkowicz – Mosiej

właściwości lecznicze i zastosowanie
http://www.mwydawnictwo.pl/p/1125/egzotyczne-owoce
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 175
Źródło: Biblioteczka własna


Pamiętam czasy kiedy nie było marketów a w sklepach pomarańcze to był naprawdę wielki rarytas. Na co dzień jadło się jabłka, gruszki czy agrest, czyli to co można było znaleźć we własnym ogródku. Dziś nie ma problemu z dostępem do świeżych owoców, i to nie tylko tych występujących w Polsce, ale i z całego świata, dlatego chętnie po nie sięgamy, ale czy wiemy co tak naprawdę jemy?

„Egzotyczne owoce. Właściwości lecznicze i zastosowanie” to książka która wprowadzi nas w świat pełen smaków z różnych stref klimatycznych. Autorka w swojej książce przedstawia nam 24 owoce, ich historię, morfologię, skład chemiczny ale przede wszystkim ich zastosowanie w dietetyce, w lecznictwie oraz oczywiście kuchni. I tak oto możemy dowiedzieć się który owoc ma najwięcej witaminy C, których owoców unikać przy niektórych schorzeniach, oraz które owoce wpływają na zwiększenie apetytu a które go zaspokajają.

Pani Teresa Lewkowicz – Mosiej przedstawia nam owoce dobrze znane i bardzo popularne tj. banany, cytrynę, orzechy, oraz te które rzadziej pojawiają się w naszych domach jak: kokos, daktylowiec, czy morwa biała.

Książka napisana jest prostym językiem, a informacje podane w sposób jasny i krótki, dzięki czemu nie czujemy znudzenia czy przesytu. A oprócz podstawowych informacji autorka podaje nam do każdego owocu, jego zastosowanie z prostymi i ciekawymi przepisami.

„Egzotyczne owoce” Teresy Lewkowicz – Mosiej to podręczna książka w której szybko znajdziemy interesujące nas dane, do tego świetne wydanie, pełne ilustracji podnosi wartość książki. A komu ja polecam, na pewno tym którzy ciekawi są egzotycznych smaków z całego świata.


Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa M, za co serdecznie dziękuję!!!

5 komentarzy:

 1. Choć wydaje się interesująca nie czuję potrzeby jej zakupu

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mało jem owoców egzotycznych, wolę jednak te nasze sezonowe, które notabene też mają jakieś swoje właściwości lecznicze (np. jagoda) dlatego tym razem jednak nie skuszę się na powyższą pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna seria, moja mama ją uwielbia, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuje mnie tematyka tej książki, więc wątpię bym po nią sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba będzie zainteresować się książką :)

  OdpowiedzUsuń