wtorek, 28 grudnia 2010

Zabójcza podróż - Kathy ReichsWydawnictwo: Red Horse
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 504
Źródło: Biblioteczka własna„Zabójcza podróż” to czwarta książka z serii Kości. Moja przeczytana piąta , trochę zaczęłam nie po kolei, bo od wygranej „poniedziałkowej żałoby” i tak się zaczęła moja przygoda z Tempe.
Tym razem Temperance Brennan zostaje wezwana, by pomóc przy katastrofie samolotu, w górach Karoliny Północnej. Gdy inni badają przyczyny katastrofy, Tempe bada ludzkie szczątki. Część ciał jest w dobrym stanie i w pełni rozpoznawalna, ale po niektórych pasażerach pozostały tylko tkanki, kawałki nogi czy ręki. I tak podczas badań wpada w ręce pani doktor noga która nie pasuje do żadnego z pasażerów, a ktoś po tym odkryciu zrobi wszystko , by odsunąć ja od sprawy. I tak się zaczyna kolejna przygoda i walka z mordercą.
Kolejna świetna książka o oszustwach i zepsuciu, o elicie, która sądzi, że jest czymś lepszym, a życie innych jest niewiele warte. Jak i w poprzednich książkach dużo się dzieje a Tempe jak zwykle staje oko w oko z mordercą.
Autorka podobnie jak Tempe służy w DMORT – rządowej organizacji zajmującej się ofiarami katastrof i była w Nowym Jorku, by pomóc ofiarom i rodziną tragedii World Trade Center. Tak więc doskonale wie jak wygląda procedura w takich przypadkach jak ciężka to praca. Często wygląda to tak, że pracuje się od rana do nocy, a psychologowie pomagają nie tylko rodzinom ofiar ale także ludziom pracującym przy zwłokach, ich klasyfikacji.
„Zabójcza podróż” to kolejna dobra pozycja Kathy Reichs, z którą znów możemy przeżyć nowe przygody, ale też dużo dowiedzieć się o katastrofach.
Ocena 5/6

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Tempe i Ryana :D Czytałam ją całkiem niedawno i też mi się bardzo podobała, tylko to kieszonkowe wydanie pamiętam, że nie było zbyt wygodne do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta te kieszonkowe wydania są niezbyt wygodne ale cena robi swoje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś... kryminałkowego :) To coś dla mnie:D
  Zapraszam do mnie. Dodaję do linków:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, świetna jest !
  Lubię jej książki

  OdpowiedzUsuń