poniedziałek, 30 lipca 2012

Choroba Twoim przyjacielem – dr T. Dethlefsen, dr R. Dahlke + konkursRok wydania: 2012
Liczba stron: 356
Źródło: Biblioteczka własna


Zdrowie dla jednych to brak choroby, dla innych to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego. Jednak czy kiedykolwiek, ktoś z was zastanawiał się nad tym kiedy chorujemy, czy może to nie czynniki zewnętrzne mają wpływ na nasz organizm, ale to co dzieje się wewnątrz, że choroba to zaburzenia naszej wewnętrznej równowagi? Mówi się, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” a kiedy nasza dusza choruje to co wtedy dzieje się z ciałem?

O naszym zdrowiu, bądź chorobie, najwięcej wiedzą oczywiście lekarze, i tak dr Dethlefsen, oraz dr Dahlke w bardzo prosty i przystępny sposób przedstawiają nam, spostrzeżenia dotyczące naszego ciała, a dokładniej tego, jak się ono zachowuje, gdy „choruje dusza”. Przedstawiają nam oni we wstępie, teoretyczne podstawy zrozumienia choroby i uzdrowienia, by następnie pokazać obrazy choroby i ich znaczenie. W swojej książce udowodniają, że „chory nie jest tylko niewinną ofiarą jakiś błędów natury, ale sam jest sprawcą”, a symptomy choroby - „cielesnymi formami wyrazu psychicznych konfliktów”.

Musimy pamiętać, że ludzka świadomość jest spolaryzowana, że choroba jest wyrazem niedoskonałości i wewnątrz polaryzacji nie da się jej uniknąć. Jedynie człowiek, który żyje w całkowitej zgodzie ze sobą, który znalazł prawdziwe ja, jest  od niej wolny.

Nikt nie lubi chorować, ale każdy od czasu do czasu łapie jakąś infekcję, a może alergię? Autorzy udowodniają, że dzięki sygnałom wysyłanym przez ciało, bardzo łatwo , możemy je rozpoznać i im zapobiegać. Wiele sytuacji i emocji decyduje o naszym stanie zdrowia i tak, jeśli jesteśmy narażeni na konflikty, to często będziemy narażeni na różnego rodzaju infekcje. Sytuacje stresowe, agresja, problemy w nawiązywaniu kontaktów, mogą powodować problemy ze skórką (wysypkę, świąd).

Życie staje się co raz szybsze, trudniejsze, wymaga od nas wiele trudu i poświęcenia. Ludzie narażeni są na co raz większe sytuacje stresowe, w pracy nie brakuje konfliktów, a to już tylko krok do tego, by nasz organizm się zbuntował. Emocje, szczególnie te tłumione, powodują powstawanie chorób psychosomatycznych, dlatego warto przyjrzeć się symptomom, warto poświęcić w końcu sobie czas, i zastanowić się nad tym, co powoduje daną chorobę, co takiego chce nam powiedzie nasze ciało.

Za książkę bardzo serdecznie dziękuję Pani Natalii z Wydawnictwa Studio Astropsychologii !!!

 ---------------------------------------------------

A wszystkich tych, których interesuje ta pozycja zapraszam do konkursu, w którym do wygrania jest jeden egzemplarz książki „Choroba Twoim przyjacielem”.
Co należy zrobić, żeby ją zdobyć
 1. w komentarzu pod tym postem wyrazić chęć posiadania książki, poprzez zwyczajowe „zgłaszam się”
 2. napisać w jednym zdaniu dlaczego interesuje was ta książka, albo czy sami ją chcecie a może dla kogoś
 3. zgłaszać się można do soboty 4 sierpnia 2012
 4. wyniki ogłoszę dnia następnego

10 komentarzy:

 1. Zgłaszam się !
  Mam dokładnie odwrotne zdanie odnośnie choroby - więc na zasadzie kontrastu chętnie bym przeczytała tę książkę i ewwentualnie w trakcie lektury polemizowała z Autorem lub przyznała mu rację - ciekawi mnie która opcja miałaby miejsce- dlatego chętnie przygarnę książkę.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie niezbyt ta książka zainteresowała, więc konkurs sobie odpuszczam :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się.
  Ja akurat zgadzam się z autorem - mam świadomość tego, że wiele naszych chorób ma swoje źródło w psychice. Obserwacja swojego ciała, reakcji na różne życiowe sytuacje przyczyniła się do tego, że jestem wręcz pewna, że nasza psychika odgrywa decydującą rolę w naszym zdrowiu, dlatego bardzo chętnie zapoznam się z tą książką.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię zagadnienia psychologiczne i psychiatryczne, więc z pewnością sięgnę po tę powieść.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgłaszam się również.;) Zainteresowała mnie ta książka, ponieważ pokazuje inne oblicze chorób. Lubię taką literaturę, więc z chęcią przeczytałbym tę pozycję.;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. tym razem to nie dla mnie, nie lubię czytać o takich tematach
  sama się zatem do konkursu nie zgłoszę, ale życzę powodzenia wszystkim, którzy wyrażą chęć udziału :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tematycznie książka wydaje się być ciekawa, choć ja na chwilę obecną wolę czytać inne książki, zaś o chorobach nie myśleć wcale, dlatego mimo wszytko spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie nie przemawia do mnie ta książka, więc odpuszczę sobie jej czytanie. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgłaszam się, ponieważ interesuje mnie taka tematyka. Z chorobami walczymy każdego dnia, jednak nie zawsze wiemy jaka jest ich przyczyna. Myślę, iż ta książka odpowie na wiele moich pytań.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgłaszam się, ponieważ przepadam za literaturą psychologiczną :)
  hiperbola(at)onet.pl

  OdpowiedzUsuń